6 sposobów na niejadka

14:33

6 sposobów na niejadka

                Od małego mało jadła. Mleka minimum . Zupki , owoce , przekąski , aby zjeść.Picia dużo . Ciągle zagaduje , zajmuje , żeby tylko wcisnąć dwie łyżki zupy , albo kaszy. Ogląda bajki to jej wciskam , bo zajęta, zjadła . Cudem. Badania ma w porządku , co mnie bardzo dziwi , żadnej anemii , nic zero . Cieszę się , jasne , że się cieszę . 3 lata i 12 kilo . Pyzy na buzi ma , brzuszka kawałek też . Czas zmienić nawyki żywieniowe .
Sposoby :
1.Rób dziecku 5 posiłków dziennie , bez podjadania , jak zje co 2- 3 godziny , zje więcej niż co 15 minut
2.Nie dawaj soków zapychających typu Kubusie , herbatki granulowane . Lepiej kupić kilogram jabłek i ugotować kompotu
3.Dozuj słodycze , nie odstawiaj całkiem , ale ogranicz
4. Podawaj witaminy typu vibovit , multi sanostol lub wapno + wit. C , żadnych suplementów diety typu Apetizer , nie pomaga , a może zaszkodzić
5.Rób dania kolorowe , zachęcające dziecko do jedzenia.
6.Jak nie zje obiadu , nie dawaj żadnych przekąsek, zgłodnieje , przyjdzie

Wprowadziliśmy Oli przede wszystkim stałe pory jedzenia. Mniej więcej , bo nie zawsze się da co do minuty zorganizować . Wykluczyliśmy słodycze , raz w tygodniu zje batonika , ale nie upomina się o nie często i dobrze. Śniadanie podstawowe. Tylko wstanie biegnie do kuchni , że jest głodna.Zero sztucznie słodzonych napojów. Kompoty i soki z piwnicy. Ewentualnie można zastąpić raz na jakiś czas herbatą owocową lub kawa zbożową . Spacery przede wszystkim , wtedy dziecko się dotlenia i łapie apetyt. Polecam zajęcia na basenie , bardzo pobudzają apetyt malucha, raz czy dwa w tygodniu nikomu nie zaszkodzi.

                                                                            MamaOlenki

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images