Mamo, chodź !

13:51


                            Zawód mamy jest nie skończony . Jest jedyną chwilą kiedy możemy również powrócić do dzieciństwa. Wiecznie biegamy , do sklepu, do lekarza , gotujemy , odbieramy z przedszkola , prowadzimy do żłobka , prasujemy , sprzątamy , pierzemy .... oraz bawimy się :)


Będąc w ciąży już dbamy o to żeby nasze dziecko miało to co najlepsze.Kupujemy wyprawkę , kompletujemy ubranka , grzechotki ,zabawki. Dbamy o każdy szczegół, od łóżeczka po nawilżacz powietrza. Dzieci rosną a nasza miłość do nich jest coraz większa i bogatsza. Pielęgnujemy je na każdym kroku. Śpią , a mama gotuje w nocy zupę na kolejny dzień , żeby móc się bawić na drugi dzień czy wyjść na dwór. Zabawki w pokoju porozrzucane ? Oczywiście mama sprzątnie , mama zrobi wszystko.
Ale jak każdemu pracownikowi należy się chwila wolnego. CZy jako mama możesz spokojnie wypić kawę i naładować baterię ? Chyba nie , zawsze się znajdzie coś do roboty, siadając zobaczymy kawałek kurzu idziemy od razu wytrzeć , kwiatki mają mokro ? Od razu podleje bo zapomnę . Niestety nam mamom rzadko zdarza się chwila odpoczynku. Śpimy po parę godzin w nocy , bo samo się nie zrobi .

Zawód mamy to wielozadaniowy zawód . Jesteśmy sprzątaczką , kucharką , lekarką , opiekunką , przyjacielem do zabawy.

                                                                                                Mama Olenki

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images