Macierzyństwo na luzie czy trzymanie pod kloszem ?

04:00

     Instynkt macierzyński ma większość kobiet . Decydując się na dziecko decydujemy się na wielką odpowiedzialność za drugiego człowieka. To od nas zależy cale jego życie .


  Wychowywanie na luzie ? Więcej , coraz więcej się słyszy o bezstresowym wychowaniu . Na dziecko nawet tonu nie można podnieść , a nie mówię już o krzyknięciu na nie . Bicia nie toleruję , Co ten klaps da ? Nic , a dziecko ucierpi i jeszcze gorzej się zbuntuje. Chcesz ukarać ? Dobrze , karaj , ale nie w sposób cielesny . Posadź dziecko do kąta , niech sprząta pokój , schowaj zabawki ,  a najlepiej porozmawiaj z dzieckiem .

Macierzyństwo doskonałe ?
Hmmm? Chyba takie nie istnieje . Chociaż wiele z nas dba o dzieci jak najlepiej , jest spełniona to i tak nie zawsze jest idealnie . Każdy ma jakieś chwile słabości i momenty wyczerpania baterii. Nawet najlepsza mama ma prawo ponarzekać.

"Nie idź tam ! " - czyli dzieciństwo pod kloszemO tak to akurat o moim typie macierzyństwa . Jestem matką przewrażliwioną na każdym kroku . Bardzo wiele zabraniam , bo po prostu się boję , a dziecko odważne , chce iść i odkrywać świat . Chcąc nie chcąc dzieci rosną i nie zawsze je uchronimy od złego. Jeszcze wiele ich smutnych , ciężkich jak i wesołych chwil czeka .
Ola jest dzieckiem bardzo zaradnym , odważnym , wygadanym i ruchliwym . I jak w każdym wychowaniu trzeba zabawy , nauki , ale również rozsądku tego zdrowego i miłości , jak najwięcej .

Ja walczę ze swoim nadopiekuńczym zachowaniem , a ty ? Jaką matką jesteś ?                                                                                  Mama Olenki

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images