Nie narzekaj !

12:06

Narzekanie to chyba wada większości z nas. Wiecznie coś nie pasuje, a to brak czasu , albo bałagan w domu. Chyba czas to zmienić , chociażby dlatego , że ...
No właśnie już piszę dlaczego

 1.Zawsze dbałaś o porządek w domu , czystość . Od kąd masz męża i dziecko możesz o tym zapomnieć ?
Denerwujesz się z każdym porankiem kiedy wstajesz szykować śniadanie a w domu przeszedł tajfun ? Po pierwsze złość nic nie da , Z nerwów tylko odbije się to na najbliższych, a w niczym nie pomoże. Staraj się układać rzeczy na bieżąco i poproś męża , żeby zwracał uwagę gdzie odkłada rzeczy . Chociaż wiem po moim , że można mówić tysiąc razy a i tak nie dociera :)
Dziecko ucz odkładać zabawki na swoje miejsce od małego .

2.Pieniądze szczęścia nie dają , ale brak pieniędzy daje nieszczęście . Chyba większość z nas coś o tym wie , kiedy nie możemy sobie pozwolić na wiele rzeczy . Musimy dziecku odmówić tej upragnionej zabawki o którą cię już tyle prosi. Niestety . Było was stać na wszystko co potrzebne , a teraz  musisz liczyć każdy grosz ?
Każda mama wie , że dziecko to skarbonka bez dna . Utrzymanie domu też kosztuje i jeszcze gdy tylko jedno z was pracuje . A obiad trzeba zrobić tylko  z czego ? A właśnie , chyba każda z nas ma w kuchni jakąś mąkę , parę ziemniaków , możesz zrobić na szybko kopytka , pierogi , naleśniki ... Masz wiele tanich i szybkich pomysłów . Nie musi być codziennie obiad z dwóch dań . Szybki deser ? Galaretka , pieczone jabłka , budyń , kisiel ...
Gdy masz możliwość dorobienia do domowego budżetu , zrób to . Umiesz i lubić szyć ? Szyj , dla dzieci , przerabiaj dla dorosłych , twórz . Masz kawałek wolnego miejsca ? Stylizuj paznokcie .
Można również zaoszczędzić w sposób bardzo prosty , dziecko wyrosło z ubranek , zabawek ?
Sprzedaj to i kup nowe .


Nie narzekaj tylko ciesz się każdą chwilą i tym , że masz kawałek swojego miejsca które możesz sprzątać i tworzyć kulinarnie , bo niektórzy nie mają i tego .


                                                                                    Mama Olenki

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images