Blogowanie

00:46

  Mamy takie czasy , że co druga kobieta , mama prowadzi bloga. Jedni o tematyce lifestylowej inni o ubraniach . Ja jestem wśród nich. Tych kobiet , które prowadzą bloga .Jest nas coraz więcej co wiadomo utrudnia przebicie się "na górę" . Ciężko jest otrzymać coś do opisania , przetestowania .
   Wiadomo , że każdy chciałby dostawać rzeczy dla siebie za polecenie lub recenzję na blogu.Lecz to wszystko nie jest takie proste. Musisz mieć obserwujących , komentarze oraz statystyki odwiedzających . I to one najbardziej decydują o twoim istnieniu .Bo jeżeli nie masz odwiedzających to nie masz komentarzy  czy obserwatorów . Jednak nie chodzi o kilka osób  tylko o kilkaset lub kilka tysięcy osób dziennie . Musisz być systematyczna w prowadzeniu bloga.
Regularnie dodawać wpisy , robić zdjęcia , ciekawie pisać.
  Bardzo dużo blogerek ma początkowy zapał , a po 2-3 miesiącach o blogu zanika słuch. Wchodzisz na bloga , a tam ostatni post był 1,5 miesiąca temu ? Zapomnij o nim tak jak autor tego bloga zapomniał o swoich czytelnikach .

  Zauważalne jest też to ,że blogi , które dostają najczęściej ubrania , zabawki , sprzęty agd , sami kupują te rzeczy  drogich marek nie znanych zwykłemu szaremu człowiekowi . Lecz nie każdego stać na koc za 300 zł czy bluzki za 150 zł .
Jednocześnie oznacza to , że jesteś niezauważona . Na instagramie jeżeli nie oznaczysz zdjęcia firmą LaMillou , fisher-price itp. jesteś niezauważona .

  Niestety jeżeli myślisz ,że blogowanie jest takie proste to się mylisz . Ostatnio na Facebooku jedna dziewczyna napisała : "Założyłam bloga , ale nie wiem o czym pisać . Pomożecie wymyślać tematy ?" No sorry , ale jeżeli nie wiesz o czym pisać to tym bardziej  ten blog nie przetrwa .
Moim zdaniem tematy na bloga są wszędzie . Wokół nas na każdym kroku jest podpowiedź na tematy postów.


                                                                                               MamaOlenki


You Might Also Like

1 komentarze

  1. Mój stary blog był tylko o parentingu i nie powiem żałuje że zaczęłam kombinować z nazwą wyglądem i w końcu zawiesiłam bloga.
    Teraz prowadzę bloga lifestylowego, mało odwiedzany, mało obserwatorów ale za to jak cieszy każdy dodany post ;)
    www.kolorowe-usta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images