Buntownik

12:15   Myślałam , że nas to ominie , ale z kąd . Przyszedł nagle , niespodziewanie bunt w zachowaniu Oli . Wszystko krzykiem, płaczem , piskiem wymusza. Ledwo do sklepu się zbliżaliśmy , a ona jęki , płacz , wymyślanie że ona chce to i tamto. Na Oli nieszczęście jesteśmy z tego typu rodziców , których na płacz sie nie  weźmie .
Przyznaje ,że Ola jest rozpieszczoną jedynaczką . Zabawek ma tyle co nie jedno dziecko chciałoby chociaż połowę tego . Nie kupujemy jej zabawek na każdym kroku , lecz dostaje je na kążdż okazje od innych.
Bawi się tylko dwoma , trzema ulubionymi. Reszta leży w pokoju w pudełkach . Jest też ze mną 24/h 7 dni w tygodniu albo i lepiej .... Ćwiczy moją wytrzymałość i cierpliwość . Lecz nie jest łatwo .

Nauczyliśmy się jak unikać takiego zachowania i dzisiaj się  nimi z wami podzielę :
1. Dziecko krzyczy , piszczy , płacze nie reaguj . Wiem , że ciężko . Ostatnio przeżyłam piekło z Olą w autobusie . Wszyscy się patrzyli lecz  uspokoiła się jak nie reagowałam na krzyki.

2.Nie kupuj wszystkiego co chce . Idziecie do sklepu , przechodzicie obok stoiska z zabawkami , a dziecko dostaje dzikiego szału ? Myślisz sobie kupię mu  , będzie spokojny . Nie rób tego . Nie kupuj w ten sposób dziecku niczego co ono wymusza . Będzie tak za każdym razem

3.Stosuj kary wobec dziecka . Nie mówię tu o biciu , bo nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań . Kara może być różna . Zakaz oglądania bajek , stanie w kącie , sprzątanie w pokoju ...

4.Jak karać to i nagradzać . Nagradzaj dziecko za dobre zachowanie w ciągu dnia . My stworzyliśmy tablicę /tabelę na której  rysujemy za każdy dzień dobrego zachowania słoneczko . Jak uzbiera całą tablicę słoneczek będzie nagroda . Nie musi to być zabawka , może być wyjście do Zoo lub dzień w sali zabaw .

5. Rozmawiaj z dzieckiem .Z dzieckiem 4-letnim jest tak jak z niemowlakiem . Ty się denerwujesz , dziecko też . Dlatego rozmawiaj z dzieckiem , dużo tłumacz mu spokojnie .

                                                                                                      MamaOlenki

You Might Also Like

2 komentarze

 1. Masz śliczną córcię :) Życzę, aby się słuchała! Pozdrawiam.
  http://inspirationforlife.byania.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas Alek ma niewiele ponad 2 latka, i też przechodzi bunt.
  Cierpliwości dużo życzę ;)
  Piękne zdjęcia
  www.kolorowe-usta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images