Zalety pójścia do przedszkola

02:12

 Bardzo chciałam ,żeby Ola poszła w tym roku do przedszkola . Najbardziej dlatego, że się bardzo w domu nudziła. Trzeba było wymyślać zabawy nie wiadomo jakie.
Jak wiadomo każdej mamie w domu też wzywają obowiązki , pranie , sprzątanie , gotowanie , a zakupy ? Ciężkie siaty , dziecko za rękę i trzecie piętro ? Nie wiem jak dawałam rade ...

  Złożyliśmy dokumenty do trzech przedszkoli obok domu .Jeden mamy za blokiem , drugi ulicę obok , a trzeci po drugiej stronie ulicy . Odpowiedź ? Nie dostała się ...
Mówię "no trudno , pójdzie za rok " . Chociaż było mi bardzo szkoda . Czytałam na różnych forach i blogach "Moda na przedszkole , ja swojego nie wysyłam ". Ja wiem czy taka moda ? Dla mnie żadna.
 Uważam ,że przebywanie z dziećmi jest bardzo ważne i żaden nawet najlepszy rodzic tego nie zastąpi . Zwłaszcza dla takiego 3-4 latka .  Tym bardziej jak nie ma rodzeństwa w domu .
I tak nas zastał sierpień i ciągle myślałam o tym przedszkolu ...
Zadzwoniłam jeszcze do trzech i zapytałam po prostu czy żadne miejsce się nie zwolniło i czy można dopisać dziecko . Jasne ,że tak .
Ola od 1 września jest przedszkolakiem . Niestety po miesiącu musieliśmy zmienić przedszkole . Ale nasze obecne jest rewelacyjne ! Naprawdę , przypomina mi się takie dawne przedszkole , jak jeszcze chodziłam sama do takiego . Nie ma żadnego cateringu , jest kuchnia , przygotowywane jedzenie na miejscu.Panie bardzo fajne z podejściem do dzieci.
Co nam dało zapisanie do przedszkola ?|
Bardzo dużo , przede wszystkim nauczyła się dzielić z dziećmi oraz bawić . Nie zabiera tylko daje w zamian inną zabawkę . Umie docenić również swój czas , taki tylko jej . Siada w pokoiku i się bawi , godzinkę , półtorej .
Co dla mnie najważniejsze zaczęła normalnie jeść ! Nie w ogromnych ilościach i nie jakieś wymyślne smaki , ale normalne rzeczy . Kiedyś była tylko pomidorowa , kopytka i naleśniki . W kółko to samo mogła jeść .

Jesteśmy bardzo zadowolone z pójścia do przedszkola .

Herbata/ ciasteczka - ERZI
Strój Oli - Hand made by Babcia
Łóżko - Mamas&Papas

                                                                           MamaOlenki

You Might Also Like

2 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images