Szlachetna Paczka

08:34

 O szlachetnej paczce słyszał pewnie każdy . A czy chociaż połowa z tych wiedzących pomogła ? Myślę ,że nie . Pamiętam jak w szkole organizowali "Pomóż dzieciom przetrwać zimę ". Wtedy każdy coś przynosił. Jedni ubrania , koce , poduszki , inni zaś jedzenie długoterminowe. Tylko wtedy byliśmy małymi dziećmi i za nas robili te paczki rodzice . Teraz każdy z nas dorosły odpowiada za swoje wybory i czyny.
 Ja postanowiłam pomóc w tym roku po raz pierwszy . Jeszcze nie wybrałam rodziny , lecz zaraz to zrobię .
 Jak czytałam opisy tych rodzin , każda mnie poruszyła , każda rodzina czegoś potrzebuje , potrzebuje jedzenia i ubrań najbardziej . Są też potrzeby łóżek oraz kuchni gazowych.
Ja też nie mam luksusowego życia , ale moje dziecko ma co jeść i chodzi normalnie ubrane i jeżeli mogę kupić więcej makaronu czy kaszy to to zrobię .
Paczkę możecie przygotowywać w grupach lub w firmach . Każdy coś ma do oddania , każdy ma jakiś koc którego nie używa lub ubrania po dziecku .


W moim bloku jest biuro CARITAS-u i jak widzę jakie osoby tu przychodzą po jedzenie to mnie krew zalewa , przyjeżdżają nowymi samochodami , ludzie normalnie ubrani i jeszcze syf pod blokiem zostawiają . Wrzucacie worki z rzeczami do tych pojemników z pomocy , ale te ubrania nie trafiają do pomocy tylko do ciuchlandów , albo jakiś bezdomny przyjdzie i rozwali taki pojemnik i tyle po pomocy.
Tutaj możecie sami zdecydować komu pomóc , kto najbardziej potrzebuje tej pomocy.

Zachęcam każdego do zrobienia takiej paczki , jeżeli nie ufacie takim osobom to zróbcie paczkę dzieciom , bo one nie są niczemu winne a ucieszą się z każdego misia czy ubrania .
Pamiętajcie ,że i wy kiedyś możecie potrzebować pomocy i co wtedy ? Nasz los i scenariusz życia nie jest znany nikomu . Są różne przypadki w życiu czego nikomu nie życzę , lecz przemyślcie sobie i zastanówcie się bo czasu zostało coraz mniej .

Każda rodzina ma swojego wolontariusza i przy wyborze rodziny pojawi się numer telefonu oraz imię nazwisko tej osoby. Paczki możecie składać 12-13.12 w wybranym przez siebie punkcie .

 Pomagajmy Szlachetna Paczka

                                                                         MamaOlenki

You Might Also Like

1 komentarze

  1. My jedynie co to kupujemy produkty i dajemy tym osobom co w martetach zbierają. ;) Warto pomagać bo nigdy w życiu nie wiadomo czy kiedyś to my nie będziemy potrzebowali takiej pomocy.
    www.kolorowe-usta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images